Patrycja Cuske

Salsa Cubana ★★★★★★ Jazz ★★★★★★

 

Taniec to jej największa pasja i sposób na życie. Swoją historię taneczną rozpoczęła już w szkole podstawowej uczęszczając na zajęcia taneczne i gimnastykę artystyczną, lecz na poważnie swojej drogi tanecznej zaczęła szukać kilka lat później. W swoim rodzinnym mieście próbowała zarówno tańca towarzyskiego, jak i współczesnego, a nawet dancehallu, by ostatecznie w pełni odnaleźć się i poświęcić technice jazzowej.

W związku z tym od 2009 roku regularnie czerpie inspiracje i szkoli się w stylach jazz, modern, balet, taniec współczesny u najlepszych polskich i zagranicznych instruktorów takich jak: Michael Cassan, Renako Mcdonald, Paweł Michno, Katarzyna Mieczkowska, Jurij Żurajew, Nadine Sieber, Agnieszka Ostrowska-Polc, Wojciech Warszawski. Na co dzień jest tancerką formacji tanecznej Time2Dance Jazz Company oraz czynną działaczka inicjatywy Salsospontan.

Kolejną taneczną inspiracją w jej życiu okazała się salsa kubańska, w której zakochała się od pierwszego przetańczenia. Kultura kubańska umożliwiła jej wyrazić swoją muzykalność oraz kobiecość poprzez taniec. Bardzo szybko zatem zaczęła zgłębiać pokrewne techniki takie jak: afro, son czy reggaeton u najlepszych w tych dziedzinach ekspertów, którymi według niej s: Niurka Aguero, Yeni Molinet, Alfredo Garcia Gonzalez, Yanet Fuentes, Yusimi Moya Rodriguez, Bojana Markovic, Agata Kamińska i Eryk Januszyk. To właśnie z nich czerpie  inspiracje, które widać w jej ruchu. Posiada wszechstronną wiedzę dotyczącą tańca oraz anatomii i fizjologii ciała człowieka, co z uśmiechem na twarzy wykorzystuje na swoich zajęciach, by każdy po nich wyszedł  z sali ze sporą dawką wiedzy, ale przede wszystkim “ pozytywnej energii.