Cover Image

Jak zdecydować, który poziom kursu tańca jest odpowiedni?

Marzec 30, 2022
Czas czytania: 2 minut

Marzenia o wysokich umiejętnościach tanecznych mogą się ziścić, a by to się stało wystarczy zapisać się na kurs tańca, prowadzony przez doświadczonych trenerów. Taniec dodatkowo łączy sztukę z wysiłkiem fizycznym, co pozwala nie tylko na poprawę swoich ruchów na parkiecie, ale i na wyrobienie kondycji.

Poza tym, to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu - samemu lub we dwoje. Jednak by zajęcia taneczne były efektywne i dawały realną przyjemność należy wybrać odpowiedni dla siebie poziom kursu i dołączyć do grupy o zbliżonym szczeblu zaawansowania. Skąd wiedzieć, na jakim poziomie jestem? Najważniejsze jest tu doświadczenie!

Różne poziomy zaawansowania i różne grupy. Do której dołączyć?

Przed wyborem konkretnej grupy kursowej dobrze zadać sobie trzy kluczowe pytania, które pozwolą na skuteczną naukę i maksymalną radość z tańca. Choć poczucie rytmu i naturalne predyspozycje są zdecydowanie przydatne, to najważniejszym aspektem określenia indywidualnego poziomu zaawansowania jest doświadczenie. Zanim zdecydujemy się na dołączenie do konkretnej grupy zastanówmy się nad tym, czy kiedykolwiek braliśmy udział w kursie tańca. To pozwoli uniknąć ewentualnego zawodu, kiedy okaże się, że inni uczestnicy tańczą lepiej od nas.

Co więcej, dobrze pomyśleć o tym jak nam szło, jeśli mamy taki kurs za sobą. Czy postępy były widoczne? Co sądzi o tym osoby, z którymi tańczyliśmy? Niekiedy nasze wyobrażenie o postępach może być niespójne z rzeczywistością. Warto więc rzetelnie to przeanalizować, by ani nie zaniżać, ani nie zawyżać swoich umiejętności. I co niemniej ważne - ile pamiętam z tego, co udało mi się wcześniej przyswoić? Nawet najzdolniejsi uczniowie, po długiej przerwie mogą nie być w pełni formy czy nie pamiętać wszystkich niezbędnych kroków. Jeśli weźmie się pod uwagę w swojej analizie wspomniane wyżej punkty, wybór odpowiedniego poziomu zaawansowania będzie dużo prostszy. Pamiętajmy jednak, że jeśli po pierwszych zajęciach okaże się, że poziom grupy nie jest spójny z indywidualnymi umiejętnościami któregoś z kursantów zawsze można dokonać zmiany.