juliasalsation

Salsation Open

Termin: poniedziałki, 20:45 - 21:45 (Sala 4) Instruktorzy: Julia Kopystecka Data rozpoczęcia: 27.09.2021
Nazwa „Salsation” powstała poprzez połączenie dwóch słów: „salsa” i „sensation”.
Słowo „salsa” użyte zostało nie tylko jako nazwa pochodzącego z Ameryki Łacińskiej stylu tańca, ale przede wszystkim w dosłownym znaczeniu tego słowa (z języka hiszpańskiego salsa oznacza „sos, mikstura, mieszanka”), czyli mix wielu stylów, rytmów i kultur.
Program kładzie silny nacisk na zabawę, połączoną z rozwijającym własnej świadomości ciała i muzykalności – dlatego w nazwie użyte zostało słowo „sensation”, oznaczające odczucia i wrażenia. SALSATION opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z ekspresją liryczną i niesamowitą zabawą.
Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu można tańczyć i dbać o sylwetkę jednocześnie. Oprócz bazowych kroków poszczególnych choreografii oraz izolacji ciała, dzięki SALSATION można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Każdy, kto kocha taniec, jest mile widziany. Uczestnicy biorący udział w zajęciach, zapoznają się z ruchami i ich techniką, co pozwala im łatwiej i dokładniej podążać za instruktorem oraz skupić się na własnej interpretacji tanecznej.
Zapisz się!