towarzyski 2

Taniec towarzyski P1 podstawowy

Termin: czwartki, 19:30 - 20:30 (Sala 4) Instruktorzy: Krzysztof i Dominika Jakubowscy Data rozpoczęcia: 23.09.2021

Taniec towarzyski to najczęściej wybierany rodzaj kursów. Ma on wiele odmian, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Składa się z różnego tempa, różnych technik i jest pełen emocji oraz pasji. Jednak jest coś, co jest wspólne i co scala taniec towarzyski w jedną całość – to współpraca między partnerami i wzajemna relacja. Dla jednych jest to hobby, dla drugich forma sportu, dla trzecich zasłużony relaks po ciężkim dniu.

Taniec towarzyski jest dziedziną, w której już od wielu lat organizowane są zawody i turnieje. Charakteryzuje się wtedy dużą widowiskowością i scenicznością. Taniec towarzyski dzieli się na:

  • tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, foxtrot
  • tańce latynoamerykańskie: samba, rumba, jive, cha-cha, pasodoble.

Każdy z nich różni się między sobą charakterem i jest wyjątkowy oraz niepowtarzalny. Tańce towarzyskie standardowe są tańcami o większej dostojności, a tańce latynoamerykańskie cechuje wielka ekspresja i dynamika. Biorąc udział w naszych zajęciach, poznasz nie tylko podstawowe kroki. Mężczyźni nuczą się prawidłowego prowadzenia, a partnerki odczytywania sygnałów. Wzmocnisz swoje ciało, poprawisz koordynacje, nabierzesz pewności siebie, a do tego będziesz świetnie się bawić. Gdy poznasz podstawy tańca towarzyskiego, to na pewno będziesz gwiazdą na parkietach weselnych czy na mniej oficjalnych spotkaniach czy przyjęciach .
ODBYŁO SIĘ 0/8 ZAJĘĆ NA POZIOMIE P1

Zapisz się!