Cover Image

Taniec towarzyski

Październik 19, 2020
Czas czytania: 3 minut

Taniec towarzyski składa się z tańców latynoamerykańskich i tańców standardowych. a każdy z nich charakteryzuje się innym schematem ruchów, muzyką i ubiorem. Chcecie dowiedzieć się więcej? Sprawdźcie ten artykuł.

Tańce  standardowe

Jako pierwszą, popularną grupę tańców towarzyskich można podać tańce standardowe. Wywodzą się one z pierwszych tańców salonowych, które uprawiano w Europie od początku XX wieku. Charakteryzują się dostojnością, klasą i bardzo eleganckim ubiorem — najczęściej panie zakładają długie, rozłożyste suknie, a panowie wytworne fraki.

Do tańców standardowych zaliczamy: walca angielskiego, quickstepa, fokstrota, a także tango. Nie można zapomnieć także o królu wszystkich tańców, czyli walcu wiedeńskim. Od lat uczymy go w naszej szkole tańca wszystkie przyszłe Młode Pary, które chcą podszkolić swoje umiejętności w zakresie podstawowych kroków tanecznych.

Tańce latynoamerykańskie

Tańce latynoamerykańskie znacznie różnią się od wcześniej wymienionej grupy. W tym przypadku dominują ruchy energiczne, dynamiczne i pełne życia, które porywają publiczność i są niesamowicie efektowne. Podobna różnica jest w kwestii ubioru.

W tańcach latynoamerykańskich tancerze występują w kolorowych, mieniących się strojach. Są one zazwyczaj dodatkowo bogato zdobione i zachwycają różnorodnością. Tancerki mają na sobie przyciągające wzrok kreacje, pełne cekinów i frędzli, które doskonale podkreślają każdy ruch ciała. Z kolei ich partnerzy zakładają obcisłe, lśniące kostiumy. Taka para doskonale prezentuje się na parkiecie i zachwyca widownię.
Do tańców latynoamerykańskich zalicza się:

  • cha-chę,
  • sambę,
  • rumbę,
  • pasodoble,
  • jive’a.

Co istotne, w każdym z nich kluczowe są zmysłowe ruchy bioder oraz wyrazista muzyka.

Tańce użytkowe

Wchodzą w skład tańców towarzyskich. Są one dedykowane wszystkim parom, które chcą amatorsko nauczyć się podstawowych kroków tanecznych, tak by lepiej czuć się na parkiecie podczas różnorodnych imprez okolicznościowych, jak wesela czy studniówki. Podczas kursów tańca użytkowego uczy się m.in. wybranych elementów discofoxa, walca wiedeńskiego, angielskiego czy cha-chy.

Jeśli jesteście zainteresowani nauką tańca towarzyskiego, zapraszamy serdecznie do naszej szkoły. Od lat z powodzeniem szkolimy pary, które po kursach zyskują pewności na parkiecie i zachwycają innych gości swoimi umiejętnościami.