Taniec jest wyrazem ekspresji. Dzięki niemu możemy pokazać, co nam w duszy gra, jednocześnie zyskując coraz lepszą kondycję, zdrowie i gibkość ruchów. Taniec, tak jak każda inna aktywność fizyczna przyczynia się do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia.
Taniec potrafi dać ogromną satysfakcję. Kurs tańca daje nam wiele okazji do poznania nowych osób, podzielających nasze zainteresowanie tym rodzajem aktywności. Wiele osób rezygnuje z marzeń o tańcu, ponieważ nie mają pary, lub nie wiedzą jak wyglądają zajęcia w szkole tańca, a boją się to sprawdzić.
Jak przygotować się do pierwszych zajęć?
Przede wszystkim – trzeba się na nie zapisać. W większości szkół tańca można to zrobić telefonicznie lub osobiście. Na pierwsze zajęcia nie potrzeba żadnego profesjonalnego stroju. Najważniejszą cechą odzieży na trening jest jej wygoda. Warto więc wybrać odzież niekrępującą ruchów, jak legginsy i luźna koszulka. Niewskazane jest zakładanie ciasnych jeansów czy sukienek z gorsetem, bo będzie nam po prostu niewygodnie. Dobrze jest mieć ze sobą jakąś koszulkę na przebranie – może przydarzyć się sytuacja, że trening będzie tak intensywny, że jedna koszulka będzie niewystarczająca. Bardzo ważnym elementem stroju do tańca są buty na przebranie. Wykluczone są wszelkiego rodzaju klapki i sandałki, ponieważ w żadnym stopniu nie trzymają stopy podczas zajęć, co może skutkować kontuzją. Najlepszym wyborem będzie obuwie sportowe, w którym będziemy czuć się komfortowo, a nasza stopa będzie miała dobre oparcie.
Jak wyglądają zajęcia w szkole tańca?
Przed pierwszymi zajęciami wiele osób odczuwa duży stres. Jednak niepotrzebnie – na zajęciach żaden trener nie wywołuje nikogo w celu określenia jego umiejętności. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko kontuzji. Następnie trener pokazuje podstawowe kroki danego tańca. Przez większość zajęć pokazywane i powtarzane są podstawowe ruchy, abyśmy mogli je zapamiętać i przećwiczyć w domu. Na kolejnych zajęciach te kroki są powtarzane, a następnie wdrażana jest następna część ruchów. Zadaniem trenera jest nie tylko pokazanie nam kroków, ale dopilnowanie, abyśmy wykonywali je poprawnie. Zajęcia kończą się rozciąganiem, i zadaniem pracy domowej w postaci powtarzania nauczonej choreografii.